O Orly słów kilka

Kilka lotnisk w swoim życiu widziałem. Orły zaskoczyło mnie pozytywnie cenami. Dużo niższe niż w Amsterdamie. Szybkością obsługi i wbrew opinią a Trip Advisorze każdy mówi albo stara się mówić po angielsku.

Polecam szczerze, również jeśli chodzi o dostępność bankomatów.

Nie wykluczone,że w następną podróż również wybiorę się przezOrly.

Amsterdam i mandat 30 euro

Kocham Amsterdam.to miasto wprawia mnie w cudowny nastrój.I wcale nie chodzi tu o palenie trawki tylko o klimat.

Nie przeszkadza mi nawet mandat 30 euro za przechodzenie w miejscu nie wyznaczonym,choć znacznie uszczupla mój budżet.

Pisząc to,leżę w Hotelu Damrak Inn należącym do mojego serdecznego kolegi z brzuchem pełnym frytek z frytkarni na parterze.

To miejsce ma 5 gwiazdek trio advisora ,więc jest warte polecenia. Amsterdam Centrala, Damrak strata 58. Z charakterystyczną małą frytkarnią na parterze.

Biznes po CapeVerdeńsku

czyli ile Chin w Cape Verde? Prawda to co piszą ,że mieszkańcy żyją głównie z handlu.

jak zrobić chińską,lakierowaną muszlę pachnącą oceanem? Wie tylko CapeVerdeńczyk. Na zdjęciu pan wyciąga muszle z papierowego pudełka,moczy w morskiej wodzie i sprzedaje turystom jako muszle stąd.

Polecam mleko kokosowe prosto z kokosa 3 euro, spotkałem się już z tym wcześniej na Karaibach

Fakt faktem na bazarach natkniesz się na chińską tandetę spod tokarki ,ale są też perełki.Niestety nie można ich przewozić przez granicę Legalnie.

Gwadelupe tour 28.10-11.11.2019

Już niedługo

po perturbacjach związanych z rezerwacją lotów i spania . Zdecydowałem się na lot Katowice-Amsterdam-Paryż-Gwadelupe bo wyszło najtaniej i najkorzystniej czasowo.

Wylatuję 28.10.2019 żeby być na Gwadelupe 30.10.2019 o godzinie 19:15

Nie wiem jeszcze jak się dostanę do miejsca noclegu , ale jestem dobrej myśli . To moja 4 międzynardowa traska jako klauna. Chcę popracować trochę na ulicy , żeby poobcować z lokalnymi mieszkańcami , coś zobaczyć a przedewszystkim odpocząć.

Dużo cennych informacji znajduje się na www.basiaszmydt.pl z serwisem Polacy na Karaibach kontakt się urwał , ale czas znaleźć sobie własny kontakt na miejscu

chcesz do mnie napisać ??? czajkacaribbeandream@gmail.com

skype: w.czajka_1